Anime24

SALA 1

 

SOBOTA

10:00 – 11:00 Twój pierwszy raz.....na konwencie (Duo)

Prelekcja dla wszystkich tych którzy dopiero zaczynają przygodę z konwentami mangowymi .Jeśli chcesz się dowiedzieć jak miło i bezpiecznie spędzić ten weekend to atrakcja właśnie dla Ciebie. Zappraszam!

 

11:00 – 13:00 Przegląd historycznych i quasi-historycznych anime, mang i gier (Aymari)

Historia to temat bardzo często poruszany przez studia anime, mangaków, czy developerów gier.
Jakie serie warto obejrzeć, przeczytać, lub ograć? Jak dalece można nagiąć prawdę historyczną?

 

13:00 – 14:00 Dobre serie, ale już nie tak dobre zakończenia (Nayaki & Cathy)

Porozmawiajmy sobie o dobrych seriach, ale....z mega słabymi zakończeniami. Przygotujemy kilka tytułów które wg nas są w rankingu "najgorzej zakończonych" , ale pamiętajcie aby przygotować też swoje serie które wg was mogły mieć lepsze zakończenie, poprowadzimy sobie ciekawą dyskusję. Nayaki & Cathy

 

14:00 – 16:00 Test na profesjonalnego bohatera (Blakstar)

Czy i Ty chcesz zostać profejsonalnym bohaterem ? Czy masz wystarczająco odwagi i charyzmy ?Czy starczy Ci odwagi aby dorównać All Mightowi i pozostałym bohaterom ? Sprawdź swoje umiejętności ! Atrakcja jest zabawą integracyjną

 

16:00 – 18:00 Sezon Zima 2018 w świecie anime (Wojtini)

Drugi sezon Nanatsu no Taizai, kontynuacja Overlorda, Violet Evergarden, a do tego Darling in the FranXX, czyli owoc współpracy studiów Trigger i A-1 Pictures - a to tylko kilka tytułów, które przyniesie nam sezon zimowy. Wspólnie sprawdźmy, jakie serie anime rozpoczną swoją emisję już tej zimy Zapraszam serdecznie!

 

18:00 – 20:00 Najlepiej sprzedające się tytuły w Japonii (Aymari)

Waszym zdaniem, która seria jest tą, na punkcie której Japończycy dostali bzika? A jak jest naprawdę?

 

20:00 – 21:00 Hyakki Yagyō, czyli o demonach słów kilka (Resha)

Duchy i demony od zarania dziejów towarzyszą Japończykom na co dzień. Niesamowita wyobraźnia mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni, stworzyła ich całe tysiące. Na tym panelu dowiecie się o najpopularniejszych jak i najdziwniejszych z nich.

 

21:00 – 22:00 Miedzy historią a legendą (Resha)

Według japońskich podań, na świecie istnieje ponad osiemset miriadów bóstw – licząc od najważniejszych bogów shintoizmu, aż po drobne opiekuńcze kami poszczególnych wiosek. Na omówienie ich wszystkich nie wystarczyłoby nam czasu, lecz postaram się przybliżyć wam sylwetki najbardziej popularnych z nich.

 

22:00 – 23:00 Kryminał i Thriller w M&A (Nayaki & Cathy)

Na panelu omówimy sobie znane bardziej lub mniej serie anime zaliczające się do gatunku horror bądź thriller. Zapraszamy na pogadankę!

 

23:00 – 1:00 Improwizacja komediowa (Uwo)

Zapraszamy serdecznie, na jedyny w swoim rodzaju panel improwizacji. Gdzie to publika staje na scenie, aby poczuć się jak prawdziwa gwiazda teatru. Formuła jest bardzo prosta, prowadzący przedstawia zasady gry, a chętne osoby próbują swoich sił.

 

 

NIEDZIELA

01:00 – 02:00 Sztuka tańca z ogniem (Uwo)

Taniec ognia to moja pasja oraz sposób na życie. Zajmuje się tym od prawie 6 lat. Teraz chciałbym wam przekazać wiedzę, jak zacząć, na co zwracać uwagę. Jeśli jesteś zainteresowany i masz w sobie ogień to zapraszam serdecznie

 

02:00 – 04:00 Japońskie rodziny i klany - historia i tradycja (Matsu)

Zderzenie cywilizacji europejskiej i azjatyckiej zawsze powoduje wiele nieporozumień. Gruntem wielu nieporozumień są relacje rodzinne. Na powyższej atrakcji przyjrzymy się historii japońskich rodzin i klanów, a także opowiemy o kilku ciekawych rodzinnych tradycjach i obyczajach.

 

04:00 – 06:00 Niechciany protagonista (Uwo)

Panel na którym wyśmiejemy stereotyp samca omega w Anime. Porozmawiamy dlaczego wieczny przegryw to wciąż udany stereotyp bohatera. Opowiemy o najsłynniejszych przypadkach, kpiąc z ich osiągnięć.

 

06:00 – 08:00 Kobiety w Japonii przez wieki (Matsu)

Kobiety – można je kochać i nienawidzić. Niezależnie od naszych animozji, kobiety bardzo często odgrywały ważną rolę w japońskiej społeczności. Przyjrzyjmy się więc zmianom statusu i ról kobiet w Japonii na przestrzeni wieków od starożytności do dnia dzisiejszego.

 

08:00 – 09:00 Historie miłosne w anime - żyć czy umrzeć? (Cathy & Nayaki)

Szczęśliwa miłość od pierwszego wejrzenia czy tragiczne odrzucenie ? Porozmawiajmy o jakże pięknym uczuciu, które tak często pojawia się w japońskich produkcjach.

 

09:00 – 11:00 Samuraje i Bushi (Matsu)

Japońscy wojownicy od wielu lat są ikoną Japonii. Jak wyglądały ich początki? Do jakiego celu zostali stworzeni Bushi i samurajowie? Czy ich mit jest tak mocny na jaki zasługują, czy może powinniśmy bardziej spokojnie do ich działalności? To tylko kilka z pytań, na które postaramy się odpowiedzieć podczas dyskusji na powyższym panelu.

 

11:00 – 12:00 Ranma1/2 &Inuyasha - o twórczości Rumiko Takahashi (Ayamari)

Kto lubi ciut abstrakcyjny humor i sztuki walki? A może wolicie podróże w czasie i demony? Zapraszamy do rozmowy o pomysłach świetnej mangaki jaką jest Rumiko Takahashi.

 

12:00 – 14:00 Historia i mitologia w M&A (Duo)

Panel na którym poznacie masę przeróżnych tytułów pokazujących zarówno legendy tysiąca i jednej nocy aż po rewolucję francuską i czasy współczesne.

 

14:00 – 15:00 Panel o gatunku seinen (Duo)

Skąd się bierze popularność seinenów? Jak je możemy skategoryzować i co nas w nich fascynuje? Zapraszam do dyskusji! Panel dla osób które ukończyły 16 rok życia,prosimy o zabranie dokumentu potwierdzającego wiek.

 

SALA 2

 

SOBOTA

10:00 – 12:00 Łyżwiarstwo figurowe, czyli Yuri!!! on Ice (Ayamari)

Panel dyskusyjny na temat fabuły i bohaterów serii. Wspomnimy też coś o łyżwiarstwie figurowym, więc serdecznie zapraszamy fanów tego sportu.

 

14:00 – 16:00 Nie samą mangą człowiek żyje-o komiksie w Azji (Duo)

Manga jest super popularna i znana na całym świecie od wielu lat. Na szczęście Azja ma też do zaoferowania trochę więcej .Na prelekcji dowiecie się dlaczego manhwa i manhua zdobywa coraz większą i zasłużoną popularność.

 

16:00 – 17:00 Konkurs J-Rock (Nayaki & Cathy)

Zapraszamy na konkurs wiedzy (i słuchu!) z podstawowych piosenek, kultowych zespołów JRock'owych, obiecujemy że wszyscy mogą zdobyć punkt i każdy ma szansę wygrać.

 

17:00 – 18:00 Ostatnie dni starego roku w Japonii (Resha)

Prószący śnieg, marznący nos i lecący na pętli w radiu utwór „Last Christmas”, to nieodzowne elementy zbliżającego się końca roku. Za chwilę Wigilia, a potem huczny Sylwester. Czy wiecie jednak jak te ostatnie dni roku świętują Japończycy?

 

18:00 – 20:00 Animcowy konKURS prawa jazdy (Nayaki & Cathy)

Wciel się w wylosowaną postać z najbardziej znanych anime i przejdź test prawa jazdy!

 

20:00 – 22:00 Mam mega moc, jak z tym żyć? (Aymari)

Kilka słów o tym, jak postaci z M&A radzą sobie w życiu codziennym, jeśli odbiegają od ogólnie przyjętych norm społecznych

 

22:00 – 23:00 Antagoniści w M&A - o złych typach słów kilka (Ayamari)

Jak to jest być tym najgorszym z najgorszych i co tak naprawdę decyduje o tym, że dana postać jest zła? Zapraszam do dyskusji!

 

23:00 – 00:00 Fotocon - plotki,mity i inne legendy (Duo)

Prelekcja na której każdy zainteresowany dowie się trochę więcej na temat Fotoconu .Ile prawdy w plotkach ? Dlaczego warto się zgłosić i jak wygląda system oceniania?

 

NIEDZIELA

 

 

00:00 – 06:00 One Piece Night (Duo)

Zapraszam was do podróży po najbardziej szalonym shonenie na świecie !  Do podróży która trwa nieprzerwanie od 20 lat ! Jeśli też chcecie się dowiedzieć czy Luffy zostanie Królem Piratów i macie pomysł lub teorie jak to się stanie to dobrze trafiliście

 

06:00 – 08:00 Hardcorówka Shonenowa (Blakstar)

Konkurs wiedzowy który sprawdzi  jak wiele wiecie o największych seriach z gatunku shonen . Znacie Wielką Trójkę? Oglądaliście masę anime i czytaliście wiele mang? To właśnie konkurs dla was! Zapraszam do rywalizacji!

 

08:00 – 09:00 Panel o Shokugeki no Soma (Blakstar)

Prelekcja dla wszystkich fanów przygód  nieustraszonego kucharza. Na panelu poza dyskusją o seri porozmawiamy na temat tego jak Shokugeki ma się do prawdziwej gastronomii.

 

09:00 – 10:00 Kamisama Hajimemashita (Nayaki)

Porozmawiajmy sobie tym razem polskim wydaniu mangi Kamisamy. Czy podoba nam się czy nie. Może jesteście spostrzegawczy i znaleźliście jakieś błędy? Czy jest coś co byśmy chcieli jako dodatek do Kamisamy? No i w końcu porozmawiajmy sobie już o sameju mandze. Zapraszam.

 

10:00 – 12:00 Popularne anime które są do D**Y (Uwo)

Panel dyskusyjny w którym omówimy wady większości popularnych serii. Jak to się stało że są tak popularne? Słabe lub nie oryginalne tytuły, które zyskują popularność z niewiadomego powodu.

 

12:00 – 13:00 Co to za Pokemon ? (Blakstar)

Pamiętacie zgadywanie pokemonów na podstawie ich cienia? To właśnie będziemy robić na konkursie! Pikachu? Voltorb? A może ktoś z nowszych generacji? Zapraszam do rywalizacji!

 

13:00 – 14:00 Rozwój przyszłosci w M&A (Ayamari)

Rewolucja czy pokój? Chwała czy potępienie? Co przyniesie nam przyszłość?

 

14:00 – 15:00 Jak było można naprawić złe tytuły ? (Ayamari)

Na panelu pomówimy o kilku bublach w M&A i co było można zrobić żeby nie były odebrane tak negatywnie.