Cosplay Room

Cosplay Room

 

 

SOBOTA 

10:00-11:00 Jak przygotować się do konkursu cosplay? (Lorien)

Chcesz zaprezentować swój strój przed publicznością, ale nie wiesz jaki konkurs wybrać i jak się do niego przygotować? Na tym panelu dowiesz się m.in. jakie rodzaje konkursów masz do wyboru, co ocenia się w poszczególnych kategoriach, jak dobrze wypaść na rundzie jury i jak uratować sytuację, kiedy część stroju złośliwie odpadnie na scenie.

 

11:00-12:00 Sam na sam ze sceną (Kairi)

Garść porad dla cosplayerów-samotników, którzy nie mają szczęścia do partnerów na scenie. Jeśli przeraża Was wizja reflektorów padających tylko i wyłącznie na Ciebie, to właśnie panel dla Ciebie! Porozmawiamy o inspiracjach, przygotowaniach i tremie przed występem. Naszykujcie pytania, bo panel zakończy się krótkim Q&A!

 

 

 

12:00-13:00 O pozowaniu słów kilka (Arshania)

Czy mieliście kiedyś problem z ustawieniem się przed aparatem? Czy nie wiedzieliście co ze sobą zrobić gdy fotograf prosi o charakterystyczne dla danej postaci pozy? Czy na każdym zdjęciu stoicie sztywno a pozom brakuje dynamiki i charakteru postaci? Jeśli na chociaż jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząco zapraszam na moją prelekcję na której postaram się przekazać Wam kilka przydatnych informacji jak korzystniej wyjść na zdjęciach cosplayowych, jak pozować z akcesoriami i jak wydobyć charakter postaci. Serdecznie zapraszam! :)

 

 

 

13:00-14:00 Cięcie, dbanie, stylizacja - czyli instrukcja obsługi wigów (Kanra)

Zaczynasz przygodę z cosplayem i nie masz pojęcia jak okiełznać ten kłębek włosów, który właśnie przyszedł w paczce z Chin? A może wcale nie jesteś początkującym, ale wigi nigdy nie były Twoją mocną stroną? Przyjdź i poznaj podstawy cięcia, stylizacji, mycia i dbania o swoje kolorowe dzieci!

 

14:00-16:00 Fit Cosplay (GeN)

Coraz częściej borykać się można z różnymi problemami w fandomie, jedną z nich jest sport/trening w cosplayu. Zaczynając od np; Czy nadaje się na tą postać ? Czy mogę robić kogoś ze sportówki ? Oczywiście że tak, ale można się rownież do tego przygotować. Zapraszam na pogadankę o treningu, odpowiedniej diecie czy prostych radach co robić, a czego nie.

 

20:00-22:00 Wyniki konkursu Cosplay - Panel z udziałem widzów i uczestników (Jury)

Zapraszamy na panel prowadzony wraz z jury konkursu cosplay Xmasscon 2017. Podczas panelu Jurorzy opowiedzą o poszczególnych nagrodach oraz czym wyróżnili się laureaci. Będzie można zadawać pytania o wyniki, sposób oceniania lub otrzymać bardziej prywatny feedback po jego zakończeniu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych szczegółami oceniania.

 

 

 

22:00-00:00 Makijaż dla Żóltodziobów 

Dla wszystkich nowicjuszy zainteresowanych manią makijażu cosplayowego i tajnikami kosmetyków tworzymy panel właśnie o tym. Nie zabranie u nas szaleństw face paintingu oraz sfx, ale również podstawowych elementów makijażu jak zakrywanie brwi czy powiększanie oczu oraz doboru dobrych i tanich kosmetyków. Pamiętajmy, że makijaż jest ważnym uzupełnieniem cosplayu! Serdecznie zapraszamy!

 

 

NIEDZIELA

00:00-01:00 Jak być Cosplayerem XXL (Tima)

...dlaczego grubi mają lepiej? Masz dodatkowe kilogramy, które stanowią dla ciebie przeszkodę w cosplayowaniu nie do pokonania? Przyjdź i przekonaj się, że jest mnóstwo trików, które pozwolą dobrze wyglądać w wymarzonym stroju!

 

08:00-09:00 Tajniki dobrego cosplay-show (Tima)

Zastanawiasz się, co stanowi przepis na dobry występ cosplayowy? Ciągle towarzyszy ci trema albo może nie masz pomysłu na scenkę? Myślisz sobie "nie umiem", "nie nadaję się"... Tymczasem to tylko strach ma wielkie oczy. Panel dla każdego, kto być może robi coś źle, tylko jeszcze nie wie co, oraz dla tych, którzy dopiero planują swój pierwszy raz na scenie. Tych, którzy wiedzą co i jak, również zachęcam do dyskusji. Razem znajdziemy przepis na scenkę doskonałą!

 

10:00-11:00 Druk 3D a Cosplay (Rav)

Technologia cały czas idzie do przodu. W dobie drukarek 3D coraz częściej wykorzystuje się je w cosplayu. Na tej prelekcji dowiecie się jak działają drukarki 3D, ile trzeba czasu, aby coś wydrukować i doprowadzić wydruk to końcowego efektu. Będzie też o robieniu form z druków 3D i jak wydrukowane elementy mają się do oceny na konkursach.

 

 

 

11:00-12:00 Cosplayer w świecie social media (Shappi)

Cosplay to barwne hobby, które szkoda chować do szuflady po odbytym konwencie! Zapraszam na panel, w którym objaśnię mechanizmy social media i doradzę jak najefektywniej zaprezentować swoją pracę w Internecie jako cosplayer.