Dorigami

 

Dorigami to działająca od ponad 5 lat poznańska inicjatywa artystyczna. Naszą pasją jest Japońska sztuka składania papieru - origami. Organizujemy warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Tworzymy dekoracje pomieszczeń i lokali, wystawy, a także składamy modele na zamówienie. Przez lata przeprowadziliśmy setki warsztatów na terenie całego kraju, biorąc udział w mniejszych i większych wydarzeniach kulturalnych. Wierzymy, że każda osoba - przy odrobinie chęci - jest w stanie tworzyć papierowe dzieła sztuki.

SOBOTA

9:00-19:00 Otwarte warsztaty origami
Zapraszamy do świata origami, gdzie pod naszym okiem, ze zwykłej kartki wyczarujecie papierowe cuda. Niezależnie od wieku czy doświadczeniq - wspólnymi siłami stworzymy zwierzęta, rośliny i wiele innych. Oprócz samych warsztatów, będziecie mieli okazję przejrzeć profesjonalne książki dotyczące tej sztuki, a także możliwość podziwiania skomplikowanych modeli stworzonych przez Nas. Zajęcia poprowadzą: Dominik Kazuś i Adrianna Rykaluk.

19:00-21:00 Papierowe pogaduszki

Oregano zwane także lebiodką pospolitą, to roślina... a, nie czekaj! Origami, nie oregano! Zapraszamy na historię tej jakże bogatej sztuki składania papieru. Będą filmiki, ciekawostki, dyskusja i pokaz naszej nowej prezentacji: "Origami - z czym to się je?". Jeśli jesteś ciekawy świata, albo chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę to zapraszamy! :)

NIEDZIELA

9:00-15:00 Otwarte warsztaty Origami