Goście

Katarzyna Kairi Siedlecka

Cosplayerka

Kairi, 28, Cosplay'em zajmuje się aktywnie od roku 2008. Czynnie uczestniczy w większości cosplayowych wydarzeń w Polsce - czasem jako uczestnik, czasem jako juror. Prowadzi warsztaty i wykłady na temat swojego hobby w kraju i zagranicą. Dużo podróżuje. Wiele razy reprezentowała Polskę w międzynarodowych konkursach cosplay'owych. Nie ma ulubionego typu stroju. Lubi eksperymentować z technikami, więc kostiumy, które wykorzystują ich najwięcej są dla niej zawsze najbardziej atrakcyjne. Czuje silną więź z bohaterami, za których się przebiera, a jej ulubioną formą cosplayowej aktywności są występy sceniczne. W 2017 udało się jej zorganizować projekt marzeń: pierwszy w Polsce musical cosplayowy. Kolejny już na horyzoncie.

Zdjęcie: https://www.facebook.com/the.only.vu/

Anna Arshania Klemenska

Cosplayerka

Swój początek z cosplayem datuje na 2014 rok, gdy podczas PGA wystąpiła w stroju Sheparda z serii Mass Effect. W swoich kostiumach stara się łączyć wiele technik, od pracy w drewnie i materiałach termoplastycznych po szycie i wyszywanie, jednak największą radość sprawia jej wykonywanie detali. Wielokrotny gość cosplayowy i modelka cosplayowa dla eventowych kampanii reklamowych, prelegentka z zamiłowaniem dla tematyki cosplayowej i fantasy, ostatnio coraz aktywniejszy członek środowiska mangi i anime.

Zdjęcie: https://www.facebook.com/lucreciacosplay/

Bartłomiej Rav Wieczorek

Cosplayer

Cosplayer “propmarker” ze szczególnym zamiłowaniem do postaci komiksowych. Zadebiutował w 2012 roku wraz z zbroją Iron Mana i od tamtego czasu ciągle pracuje w swoim „Garażu” testując nowe techniki wykonywanie różnych broni, zbroi i mniejszych części do strojów. Po jego strojach można spostrzec, że szczególną uwagę zwraca na design postaci z Marvela, najwyraźniej z wzajemnością gdyż jego twórczość została również udostępniona na ich Instagramie oraz oficjalnej stronie. Jednak to nie tylko iron Man, Rav wcielał się również w postaci takie jak Daredevil, Spider Man czy Winter Soldier. Na naszym evencie spotkacie go jako jury w standardowym cosplayu wiec łapcie za miecze kijki i hełmy, Rav wszystko dobrze oceni!

Zdjęcie: https://web.facebook.com/Mesarthimphoto/

Aleksandra Shappi Tora

Cosplayerka

Cosplayerka od 2009 roku, pasjonują ją zbroje, bronie i stroje pełne wyzwań technicznych. Uwielbia tworzenie strojów i to wykonaniu technicznemu poświęca najwięcej uwagi. Konwentowa podróżniczka po Europie i pasjonatka gier. Bardzo często można zobaczyć ją na eventach jako cosplayerkę, jury i organizatora konkursów.

Zdjęcie: https://www.facebook.com/studio.zahora.eu/

Katarzyna Clio Gucewicz

Autorka powieści "Księżycowe blizny"

Pochodzi z Trójmiasta, od ponad dziesięciu lat mieszka w Finlandii. Z wykształcenia lekarz, specjalista chorób psychicznych, z zamiłowania dziennikarz sportowy. Wielbicielka fantastyki, mangi i anime oraz skoków narciarskich. Fanka muzyki fortepianowej, pociągów i pająków, z obsesją na punkcie Księżyca, wierzbownicy i koloru niebieskiego. Fascynatka kultury Japonii, ze szczególnym naciskiem na epokę samurajów. Typowy zodiakalny Rak.

"Księżycowe blizny"

Date Masamune był jednym z najbardziej charyzmatycznych dowódców okresu jednoczenia Japonii (1568–1603)…

… ale w roku 1571 ma pięć lat i jest całkiem zwyczajnym chłopcem – jeśli nie liczyć faktu, że jest synem daimyō w prowincji Mutsu. Tymczasem nad jego głową powoli gromadzą się czarne chmury, tym bardziej, że w kraju, od lat pogrążonym w wojnie, rozpoczął się proces ustalania nowego układu sił, wyłaniania zwycięzców i przegranych, a na dodatek w okolicy wybucha zaraza. Aby przetrwać trudne chwile, mały Bontenmaru – bo tak brzmiało dziecięce imię Masamune – będzie potrzebował wiernego i lojalnego towarzysza i opiekuna. Czy piętnastoletni Kagetsuna podoła tej odpowiedzialności?

Księżycowe blizny to nie tylko fabularyzowana biografia młodego Masamune; to także dopracowany w najmniejszych szczegółach obraz Japonii z czasów, gdy kraj był podzielony na wiele zwalczających się nawzajem księstw, władza szogunatu Ashikaga dogorywała, a w umysłach ludzi choroby były dziełem demonów.