Informacje

Festiwal Kultury Japońskiej to nie tylko doskonała okazja aby poznać innych fascynatów podobnych nam. To również możliwość wzięcia udziału w dziesiątkach a nawet setkach godzin programu przygotowanych przez organizatorów oraz Waszych kolegów i koleżanki.
Oto krótka lista przedstawiająca zarys punktów programowych których możecie się spodziewać na Ryuconie.

 

Sale panelowo-konkursowe

Sale w których odbywają sie zarówno prelekcje jak panele dyskusyjne na tematy związane z Japonią, mangą oraz anime. Również w tych salach odbywać się będą wszelkiego rodzaju konkursy wiedzy, kalambury, konkursy zręcznościowe czy warsztaty.

 

Sale tematyczne

Sale poświęcone w całości jednemu działowi np Azji, Korei czy zespołom z dalekiego wschodu.

 

Glow Ultra Star

Umiesz śpiewać i chcesz się pochwalić przed kolegami? A może poprostu nie obchodzi Cię niczyje zdanie tylko marzysz o tym żeby powyć do mikrofonu? Dla wszystkich 'piosenkarzy' przygotowujemy właśnie tą atrakcję. Również specjalnie dla was Glow Ultra Star zorganizuje szereg konkursów na różnym poziomie wtajemniczenia!

 

Gry japońskie

Jeśli Shogi, Go czy Mah Jong nie są Ci obce, prawdopodobnie będziesz mógł tu spędzić wiele godzin prowadząc intelektualne rozgrywki z kolegami o podobnych umiejętnościach. Natomiast jeżeli nie potrafisz jeszcze grać w żadną z japońskich gier a chciałbyś się nauczyć - opeikun sali na spokojnie Ci wszystko wytłumaczy.

 

DDR

Dance Dance Revolution - dla wszystkich miłośników przygotowujemy stanowisko składające się z 4 'sztywnych' mat do tańczenia.

 

Console room

Sala pełna konsol najnowszej generacji, otwarta dla wszystkich uczestników. Ponad to zorganizujemy dla Was kilka turniejów w popularne gry takie jak Soul Calibur V czy Narutno Ninja Storm.

Oprócz tego możecie liczyć na:

  • Rock Band !!
  • Osu room
  • Pokazy
  • Konkurs Cosplay
  • Atrakcje związane bezpośrednio z konwencją

I wiele wiele innych.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat punktów programu które odbędą się w trakcie trwania festiwalu będą napływać systematycznie i będą udostępnia na stronie.