WTF Azja

WTF Azja

 

Zapraszamy na kolejną edycję sali WTF Azja – MiszMasz Edition! Tym razem postawiliśmy na koktajl wybuchowy i podjęliśmy próbę zorganizowania atrakcji związanych z kulturą i popkultura Azji, ale nie tylko! Dla zagorzałych fanów naszych radosnych konkursów też coś się znajdzie :). Pojawi się też polski akcent.... Niech moc Tarako będzie z nami!

Na końcu strony czeka na Was niespodzianka ;)

 

SOBOTA

10:00 – 11:00 WTF Azja Music Starter (Otai)

Uwielbiasz teledyski Kyary Pamyu Pamyu? Może ryją ci czachę? Albo na odwrót – jesteś na nie zupełnie odporny? Zapraszamy na pokaz najbardziej pokręconych azjatyckich teledysków w Sali WTF Azja.

11:00 – 13:00 More Mystic Messenger - nawiązania, teorie, dyskusja (Marlena “Huku” Sułkowska i Natalia “Rysiu” Łozińska )

W ciągu ostatniego roku w świecie popularnej gry otome wydarzyło się wiele rzeczy, które warto zanalizować i poddać dyskusji. Co fani sądzą o eventach specjalnych? Jak odnosić się do wydarzeń przedstawionych w Another Story? Co jest kanonem, a co alternatywą? Przedstawimy też nawiązania do innych tekstów, mitologii i symboli, przyjrzymy się psychice bohaterów i zaprezentujemy różne teorie tworzone przez fanów - od najbardziej oczywistych przez odkrywcze, szczegółowe analizy… aż po pomysły zupełnie szalone.

13:00-14:00 Randomowy przegląd j-dramowy i j-filmowy (Otai)
Jeśli macie ochotę na jakiś japoński serial lub film, a nie wiecie co wybrać – zapraszamy na panel! Może znajdziecie jakąś prawdziwą perełkę, lub odkryjecie coś, przy czym można się bardzo upodlić? Bez narzuconej konwencji postaramy się wam przyblizyc kilka interesujących tytułów.

14:00-15:00 (Bez)wiedzówka Randomowo-randomowa (exia, dwukwiatek)

Masz głowę pełną pomysłów? A może nie masz co ze sobą zrobić? Zapraszamy na randomowy konkurs z wiedzy o wszystkim i o niczym! Mamy koty, paprykę i jodłujących Japończyków!

15:00-16:00 Manga/anime w wersji aktoskiej - największe marzenie czy najgorszy koszmar fana? (LG)

W ostatnim czasie niczym grzyby po deszczu pojawiają się wszelakiej maści produkcje na podstawie magi/anime. Chyba każdy z nas płakał ogladając Netflixowego "Death Note'a". Czy historie sci-fi/fantasy sprawdzają się w wersji "live-action"? Kto robi to lepiej - Ameryka czy Japonia? Które produkcje dają radę? Porozmawiajmy o tym!

16:00-17:00 Gry i zabawy bez sensu! - Konkurs (exia, dwukwiatek)

Czy to krzywo wycięte pianki, czy liście sakury? Styropian, a może jednak śnieg? Wszystko zależy od twojej wyobraźni! Stań do walki z brudną podłogą! Weź udział w sprawnościowych zawodach bez sensu i przekonaj siebie, że można wygrać bez padania przed nami na kolana!

17:00-18:00 Festiwalowe Warsztaty Taneczne (Eri Nais)

Jeśli chcieliście kiedyś zobaczyć jak ludzie bawią się podczas japońskich matsuri, to zapraszam na naukę odświętnych tańców japońskich. Spróbujemy zatańczyć kilka tańców w kole - zarówno tych tradycyjnych, jak i tych tylko zainspirowanych tradycją.

18:00-19:00 Gry w Idolisze i inne bisze! (dwukwiatek)

Kolejna odsłona panelu o androidowych biszach w grach rytmicznych i nie tylko. Podczas gdy starsze tytuły radzą sobie lepiej, lub gorzej, do konkurencji dołączają dobrze znane projekty jak Uta no Prince-sama. Jak sobie radzą? Czy łatwo zdobyć popularność na kolejnej platformie? Zapraszam na przegląd gier z 2017 roku, gdzie odpowiemy sobie na to pytanie, a także pośmiejemy się z oryginalnych pomysłów i odgrzewanych kotletów.

19:00-20:00 Konkurs Keep Smile! (Bułka)
Konkursy ruchowe, w których nie trzeba wykazać się sprawnością fizyczną, a dystansem do siebie i... Inwencją twórczą. Nieśmiertelne i uwielbiane przez wszystkich kalambury – a czy Ty już wiesz, jak pokazać konwent?

20:00-21:00 K-pop BOOM pokaz! (exia, dwukwiatek)

Letnie happy-songi i zimowe smęty. Do tego domieszka uniwersalnych wybuchów na każdą porę roku i mamy pokaz k-popowy. Zapraszamy na przegląd teledysków ostatnich miesięcy.

21:00-22:00 Filmy o zabarwieniu historycznym (Bułka)
Edycja – nie wiem już która. Azjatyckie filmy o zabarwieniu historycznym, dotyczące prawdziwych wydarzeń, historii czy dziejące się w realiach historycznych... Jak przedstawiają historię Japończycy, jak Chińczycy, a jak Koreańczycy? A które aspekty z kolei inspirują Amerykanów? Przyjdź, pogadaj, pooglądaj trailery – a może i dowiedz się czegoś nowego? Czy wiesz, która nacja umiera z patosem? Czy wiesz, czego nie można zapomnieć Japończykom? Dobra szansa, by o to zapytać!

22:00-23:00 Fan Cracks czyli kiedy fandom pójdzie za daleko.  (LG)

Czy uważasz że istnieje coś lepszego niż radosna twórczość fanów? Pewnie tak, ale dzisiaj możesz zmienić zdanie! Przegląd najśmieszniejszych wytworów azjatyckiego fandomu w wersji video.

23:00-24:00 Pokaz WTF (Otai)

Godzinny pokaz najdziwniejszych filmików z Azji i nie tylko. Idealny na przepełnienie lub oczyszczenie umysłu – jak kto woli.

NIEDZIELA

00:00-02:00 Kahoko no Kahoko (projekcja)

Początkowe odcinki serialu o 22-letniej Kahoko, która uzalezniona od matki nie potrafi być w swoim wieku samodzielna. Nagle jednak w jej życiu zaczyna się coś zmieniać. W trakcie serialu obserwujemy zmianę Kahoko. Czasem zabawna, czasem smutna, dosyć prawdziwa opowieść o pewnej japońskiej rodzinie. Rok 2017, Japonia, napisy polskie, odcinki 1-2.

02:00 – 09:00 PRZERWA

09:00-11:00 Mini Idolowe Karaoke (Eri Nais)

Specjalna edycja Ultrastara zawierająca piosenki japońskich idoli 2D oraz 3D (zarówno boysbandów, jak i girlsbandów), a także utwory znane z japońskich dram i filmów. Miłośnicy K-Popu też znajdą coś dla siebie.

11:00-13:00 Film “Ningen Shikkaku” w reż. Genjiro Arato, na podstawie prozy Osamu Dazaia ( Marlena “Huku” Sułkowska i Natalia “Rysiu” Łozińska)

iPokaz filmu na podstawie powieści "Zatracenie/Ningen Shikkaku", do której nawiązania można znaleźć w wielu mangach (np. Bungou Stray Dogs, Tokyo Ghoul) Film pełnometrażowy japoński, napisy polskie.

Yozo Oba (Toma Ikuta), alter ego autora, mimo dobrego urodzenia i wszechstronnych talentów nie jest w stanie odnaleźć się w społeczeństwie. Poczucie bezsensu kryje za maską błazna, podejmuje zgubne życiowe wybory, wpada w nałogi, podejmuje próby samobójcze, “traci prawo do nazywania się człowiekiem”. Jego historia to spowiedź jednostki, ale też obraz nastrojów całego pokolenia. Nie jest to dokładna ekranizacja dzieła Dazaia, np. zostaje tam wprowadzona postać poety Chuuyi Nakahary (Go Morita), który nie jest opisany w książce, ale zajmuje ważne miejsce w biografii autora.