Cosplay FAQ

Konkurs cosplay na konwencie Xmascon to świetna okazja na zaprezentowanie Twojego stroju!

Oto co musisz wiedzieć przy zgłoszeniu na nasz konkurs :

???? Zgłoszenia do konkursu cosplay przyjmujemy od 17.11.2018 r. przez system Nagato. Zgłaszać można się jedynie z opłaconym biletem wstępu więc pamiętaj aby zrobić to wcześniej!
???? W konkursie przyznane zostaną nagrody : grand prix, najlepsze wykonanie techniczne, największe podobieństwo do postaci, najlepsza prezentacja grupowa oraz solowa. W tegorocznym konkursie przyznamy również nagrodę dla najlepszego debiutu więc szczególnie gorąco zapraszamy nowicjuszy!
???? Pamiętaj o załączeniu do zgłoszenia podkładu muzycznego w formacie mp3 , grafiki referencyjnej ( obrazka w pełni przedstawiającego postać,za którą się przrbierasz) jak i rozpiski świateł w formacie czasowym. Ciekawa zapowiedź jaką przeczyta nasz konferansjer jest również atrakcyjnym dodatkiem więc nie przegap jej w wypisywaniu zgłoszenia! Brak nadesłania brakujacych plików do piątku przed imprezą skutkuje dyskwalifikacją.
???? W sobotę rano zapraszamy na próby występów - nie jest ona obowiązkowa ale warto jest sprawdzić jak czujesz się na scenie.
???? Konkursowiczów obowiazuje runda jury,która odbędzie się w sobotę przed konkursem. Uczestnicy otrzymają plan godzinowy kiedy mają zobaczyć się z sędziami mailowo przed konwentem. W tym roku nasze jury składa się z osób zza granicy więc zachęcamy do rozmowy w języku angielskim ale bez obaw - zapewnimy Wam i tłumacza jeżeli jest taka potrzeba!
???? Nasi cosplayerzy mogą liczyć na szatnie do przebrania się w kostiumy ,która znajduje się obok main roomu. W szatni znajdzie się też mini punkt naprawczy dla każdego stroju,który wymaga pierwszej pomocy.
???? Nasza doświadczona drużyna helperów zadba o Wasz komfort przy scenie. Jeżeli planujecie występ ze scenografią to możecie liczyć na pomoc przy umiejscowieniu rekwizytów. Zapewnimy też stół i krzesła do użytku na scenie.
???? Zapraszamy do wspólnej zabawy! W razie pytań zachęcamy do napisania maila do koordynatorki konkursu : cosplay@funcube.pl