FAQ

 

1. Pamiętaj o zakupie biletu!

To niezwykle ważne, system nagato nie dopuszcza możliwości zgłoszenia na konkurs cosplay bez wcześniejszego zakupu biletu. Najbezpieczniej jest dokonać zakupu z wyprzedzeniem, ponieważ pomimo przesłania potwierdzenia przelewu, zaksięgowanie płatności w systemie może potrwać kilka dni.

2. Refki SĄ ważne.

Pamiętajcie, że jutry ocenia was na podstawie wysłanych przez was grafik. Dlatego warto przygotować jedną refkę główną, przedstawiającą postać z przodu i z tyłu, oraz refki pomocnicze, które zwrócą uwagę na detale. Mimo starań jury, zapamiętanie wszystkich szczegółów postaci jest bardzo trudne. Przesłanie odpowiednich grafik pomoże wam w zdobyciu większej liczby punktów.

3. Pamiętaj by opisać WSZYSTKO

Zdarzało nam się dostać w opisie do zgłoszenia "przepraszam, że tak szczegółowo rozpisałem/am światła". TO TAK NIE DZIAŁA. Nie przeprasza się przecież za to co się robi dobrze prawda?

Rozpiszcie dokładne co i kiedy będziecie robić, jak i czego przy tym użyjecie. Poinformujcie nas kiedy i jakiego światła (kolor/ruch) potrzebujecie. Poszczególne grupy techniczne również muszą się przygotować. Precyzyjny opis pomoże im sprawnie określić, czy taka aranżacja jest możliwa, oraz z wyprzedzeniem nawiązać z wami kontakt, by wprowadzić ewentualne zmiany.

Pamiętajcie, że występ leży w WASZYCH rękach. 

4. Warto iść na próbę.

Dlaczego robimy próby obowiązkowe?

Na próbie macie dostęp do osób odpowiedzialnych za obsługę techniczną backstage oraz świateł. Możecie upewnić się, że wszystkie informacje do nas dotarły, oraz podkreślić najważniejsze kwestie. Usłyszycie jak wasz podkład brzmi na naszych głośnikach i sprawdzicie czy wygodnie jest wam poruszać się po scenie. A co najważniejsze, zyskacie czas na wprowadzenie drobnych poprawek. 

5. Runda Jury to podstawa oceny stroju!

Nie dajcie się zaskoczyć. Przygotujcie opis swojego stroju. Powiedzcie nam co robiliście samodzielnie, co zostało kupione, a co było przerabiane. Zastosowaliście z pewnością wiele materiałów i technik, są rzeczy które sprawiły wam trudność, więc z ich wykonania jesteście szczególnie dumni. Pochwalcie się, włożyliście w przygotowanie do konkursu ogrom pracy! O tym warto mówić.

Jury może zadać dowolne pytanie, ale czy nie lepiej jeżeli odpowiecie zanim je zadadzą? 

6.Fail na scenie? Żaden problem!

Zapomniany ruch? Coś się nie otworzyło? Podkład zawiódł? Nie przejmujcie się! Stało się i koniec! Improwizacja jest sztuką. Jeśli nie pokażecie, że coś jest nie tak, jury się o tym nie dowie.

Ich rolą jest ocena ruchów scenicznych i pewności siebie, to czy scena została zagrana zgodnie z planem, może pozostać waszą tajemnicą. Pamiętajcie, porażka następuje dopiero gdy się poddajecie!

7. Poproś o feedback!

Jak to mówią: "Kto pyta nie błądzi". Pamiętajcie, że w konkursach cosplay oceniają was doświadczeni i wprawieni cosplayerzy. Widzą błędy które mogły wam umknąć. Zapytajcie co sprawiło, że wasz strój nie wygrał w wybranej kategorii, lub co moglibyście poprawić mimo wygranej! Człowiek uczy się całe życie, a konstruktywna krytyka może być bardzo przydatna.